5964. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
255. dzień panowania Roberta Fryderyka
Żołnierz Sarmacki, Laurencjusz Ma Hi at Atera, 25.09.2017 r. o 23:17:16, tantiemy: 8 647.00 lt
Awara - ćwiczenia pk. BLACK HORNET-2017
ZU6X7254.png
p7rTZ3MU.png
W dniu 13 września 2017 r. otrzymałem poufny szyfrogram z pilnym wezwaniem na naradę do Sztabu Generalnego Książęcych Sił Zbrojnych.

Po omówieniu strategicznych spraw związanych z utrzymaniem w gotowości jednostek wojskowych KSZ otrzymałem polecenie organizacji ćwiczeń wojskowych z udziałem wszystkich rodzajów wojsk Książęcych Sił Zbrojnych z szczególnym uwzględnieniem działań wojsk specjalnych i pancernych, lotnictwa i marynarki wojennej oraz zabezpieczeniem przez Książęcą Żandarmerię Wojskową.

Zaraz po opuszczeniu SG KSZ poleciłem powiadomić kluczowych dowódców i żołnierzy by stawili się na odprawę, w ramach której przedstawiłem rejon ćwiczeń oraz podałem krótką charakterystykę miejsca manewrów.
Quote:
Awara, wyspa położona na Morzu Spokojnych Wiatrów w połowie odległości między Sarmacją a kontynentem baridasko-scholandzkim, około 60 kilometrów od brzegów obu lądów, oddziela Królestwo Baridasu od Księstwa Sarmacji. Przez wyspę przebiega bowiem lądowa granica obu tych państw. Jednak Awara nie tylko dzieli, przede wszystkim łączy obydwa państwa. Przez wyspę przebiega podmorski tunel, łączący Sarmację z kontynentem. W północnej części wyspy, należącej do Księstwa Sarmacji, znajduje się port lotniczy, zaś w południowej — baridaskiej — port morski.
804TKp9c.png
W ramach prowadzonych ćwiczeń żołnierze przystąpią serii do treningów w celu doskonalenia umiejętności odparcia sił wroga oraz przejście do działań kontrofensywnych na terytorium przeciwnika w ramach "Epizodu X". W ramach uprzednio prowadzonego rekonesansu został wydzielony teren, który swą linią brzegową do złudzenia przypomina teren wrogo nastawionego do Księstwa Sarmacji kraju i dla potrzeb ćwiczenia określany będzie jako "Iksnacja". Ćwiczenia obejmować niżej wymienione aspekty:

- transport morski i lotniczy wojsk oraz uzbrojenia,
- ubezpieczenie morskie i lotnicze szlaków transportowych,
- działania w obronie,
- wsparcie rakietowe z morza i powietrza pododdziałów w obronie,
- wsparcie pododdziałów przez przerzucone siły pancerne i kawalerię powietrzną,
- ostrzał rakietowy strategicznych miejsc przeciwnika przed kontratakiem,
- kontratak na "Iksnację" w oparciu o desant morski i powietrzny,
- uzupełnienie zapasów w walce,
- zabezpieczenie działań przez Żandarmerię KSZ.

Jako "wojska obce" w ramach ćwiczenia wydzielone zostały wzmocnione pododdziały Batalionu Desantowo-Szturmowego, który na okres ćwiczenia nazwany został od chust zasłaniających twarz z wyglądu przypominających trupie czaszki (cranes morts) "mordy Cranka" na cześć sierż. Brendona Cranka żołnierza 1.GRO, po którym jednostki specjalne dziedziczą swe tradycje.

Po otrzymaniu rozkazów w bazach wojskowych rozpoczęły się przygotowania do ćwiczeń polegające na zgromadzeniu zapasów żywności, paliwa i ściągnięciu z magazynów głównych zapasów amunicji. Dodatkowo dowódcy zostali zobowiązani do sprawdzenia broni i wyposażenia osobistego podległych im żołnierzy.

W czasie przygotowań do ćwiczeń stwierdzono duże zainteresowanie rozlokowaniem jednostek Książęcych Sił Zbrojnych przez obce służby specjalne i przechwycono zdjęcie Bazy Wojsk Specjalnych wykonane przez samolot szpiegowski, który wykonał aż pięć oblotów bazy.

i1T3T7RS.png
foto. Wyspa Anheim.

Dla poprawy gotowości do natychmiastowego przerzutu dla wojsk specjalnych zamówione zostały kolejne dwa okręty desantowo-logistyczne klasy WASSUP, o których pisałem w czasie ćwiczenia pk. "PORANEK NADZIEI" - epizod wojsk specjalnych. W chwili obecnej w służbie pozostają również dwa okręty, które w chwili obecnej kończą okres prób i testów oraz niedługo zostaną ochrzczone i objęte nomenklaturą KSZ.

PS: karty zostały rozdane, a zadania postawione. Już niedługo dalsze relacje z ćwiczeń.

NFn60Dma.png
(-) ppłk Laurencjusz MaHi at Atera
Dowódca ćwiczenia pk. BLACK HORNET-2017
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth, 26.09.2017 r. o 08:43:01
I rusza kolejny poważny sprawdzian Armii w działaniach bojowych w warunkach szkolenia poligonowego. Po raz kolejny udowodnimy że jesteśmy sprawni i perfekcyjnie wyszkoleni. A i zabawy będzie przy tym sporo.
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Leszek de Ruth, 26.09.2017 r. o 16:45:52
Fajnie, że w wojsku się dzieje :) ta mapka wyspy jest super - skąd to?

Odniosę się też do nazwy ćwiczeń - nie można było po polsku? Od kiedy KSZ należą do jakiegoś sojuszu komunikującego się po angielsku? Chyba napiszę artykuł o tym, bo ogólnie drażnią mnie obce języki w Sarmacji, szczególnie angielszczyzna.
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Julian Fer at Atera, 26.09.2017 r. o 19:07:00
Ten Crank to musiał być łebski gość ;)
odpowiedz
Adam Jerzy Piastowski, 26.09.2017 r. o 21:00:56
Dobrze, że żaden czołg się nie ZAPAD'ł ;)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Julian Fer at Atera.
Gotfryd Slavik de Ruth, 26.09.2017 r. o 21:10:18
Spokojnie to dopiero początek tych ćwiczeń...zobaczymy jak pójdzie dalej :)
Lubią ten komentarz: Gotfryd Slavik de Ruth.
Julian Fer at Atera, 27.09.2017 r. o 21:54:40
Dokładnie Panie Generale, bo Ćwiczenia napierają tempa :)
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany