Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 22.08.2017 r. o 21:49:26, tantiemy: 9 349.00 lt
Pierwsza Klasa: Awans Hrabiów, trzy punkty Lotosu
Seria wydawnicza: 29 sezon
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.

Do końca sezonu już zdecydowanie bliżej niż dalej, wszak zostały raptem cztery kolejki, a mimo to ciągle jest o co walczyć. Zapraszam na relację z 14. rundy spotkań Pierwszej Klasy.

Beton Eldorat - Piraci z Feru 1-0

Piłkarze po porażkach często tłumaczą się, że szybko stracony gol ustawił mecz. Czasem jest to wymówka, ale w przypadku sobotniego starcia Betonu z Piratami można się z taką oceną zgodzić. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 46 sekundzie Sjunne Utefors. Eldoratczycy mimo eksperymentalnego i skrajnie ofensywnego ustawienia 3-4-3 nie mieli problemów z zabetonowaniem dostępu do własnej bramki i dowieźli wynik do końca. Ekstraklasa tuż-tuż, choć musimy pamiętać, że Beton czeka jeszcze kilka trudnych spotkań. A Piraci? Porażka jedną bramką to najlepszy wynik Gellończyków od prawie miesiąca.

WKS Rotor Precelurbańsk - Łokomotiw Bałmustan 2-3

Jak to często w tym sezonie bywa, najwięcej goli zobaczyli kibice w Precelurbańsku. Gospodarze po 17 minutach byli wandowzięci, bo nieoczekiwanie prowadzili dwoma bramkami po golach Zmãu i De Tomy. W tej kolejce jednak sprawdziła się kolejna z ogranych (i statystycznie nieprawdziwych) piłkarskich maksym, czyli 2-0 to niebezpieczny wynik. Po drugiej bramce na boisku dominowali już tylko goście z Brodrii, którzy zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą za sprawą Mitterlehnera i Civita. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, będący w uderzeniu zawodnicy Łokomotiwu stwarzali sobie kolejne sytuacje. W końcu w 85 minucie Claudio Saber huknął z 20 metrów i dał zwycięstwo przyjezdnym. Bałmustańczycy szybko odkuli się po zeszłotygodniowej porażce, a fakt, że zagrają teraz trzy spotkania przed własną publicznością stawia ich w świetnej sytuacji w walce o awans. Wandejczycy zaczynają się wiercić na siódmym miejscu w tabeli, gdyż rozbudzony na dobre Lotos zaczyna się powoli do nich zbliżać.

FC. ANGSTREM - RVT Hrabia Ruhnhoff 0-0

Bez goli i bez emocji w Angstremie. Obie drużyny zadowoliły się głównie bronieniem własnej bramki i w konsekwencji jednym punktem. FC. ANGSTREM nie wypada z gry o trzecie miejsce, a Hrabiom taki wynik wystarczył do zapewnienia sobie awansu. W przyszłym sezonie drużynę z Ruhnhoffu zobaczymy w najwyższej klasie rozgrywek.

Cocodrilos Punta - Lotos Trizopolis 1-3

W Puncie bardzo obawiano się starcia z wyjątkowo żwawym jak na trupa Lotosem. Jak się okazało — bardzo słusznie. Od początku goście ruszyli na rywali wysokim pressingiem, co błyskawicznie przyniosło efekt w postaci rzutu karnego za faul Lapcevica. Od 5 minuty było 0-1, skutecznym egzekutorem okazał się Cardone. Przewaga Trizopolitańczyków nie podlegała dyskusji, a po około godzinie gry Cardone celnym strzałem z rzutu wolnego zdobył swojego drugiego gola. Nadzieję w serca tropciańskich kibiców wlał Jeremiah Wade, który popisał się strzałem życia ze sporej odległości, co kompletnie zaskoczyło Welleniusa. Krokodyle rzuciły wszystkie siły do ataku, co jednak tym razem przyniosło efekt odwrotny od zamierzonego. W doliczonym czasie gry kontrę Trizondalczyków wykończył Holstein. Porażka sprawia, że Puntyjczycy absolutnie nie mogą już sobie pozwolić na wpadki, a następny mecz z Końmi przed własną publicznością będzie kluczowy w walce o awans. Z kolei Lotos dzięki trzeciej wygranej w sezonie odrabia kolejne punkty i kto wie, czy nie będziemy jeszcze świadkami heroicznej pogoni za zajmującym ostatnie bezpieczne miejsce Rotorem.

Margońskie Konie - MKS Sailor Fer 4-0

Jak co kolejkę, największym problemem jest relacja meczów Sailora. Nie róbmy sobie zatem problemów. Konie stratowały rywali — dwa gole strzelił Latocha, po jednym dorzucili van Beethoven i Szczepański. Marynarze dzielnie dzierżą czerwoną latarnię (cóż innego im zostało), a Margończycy kontynuują walkę o awans.

W tabeli najciekawiej... w środku. Angstrem, Konie i Krokodyle ścigają Łokomotiw z Betonem. W najbliższych kolejkach czeka nas kilka meczów bezpośrednich w tym gronie. Lotos Trizopolis wskakuje na ósmą lokatę i w ostatnich kolejkach ruszy w pogoń za oddalonym o sześć punktów Rotorem.

Ten artykuł dotowali: Gotfryd Slavik de Ruth, Tomasz Ivo Hugo.