6051. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
48. dzień panowania Piotra III Łukasza
Niezależna Agencja Mediów, Jarosław Wawrzyniak, 20.08.2017 r. o 19:36:58, tantiemy: 4 764.00 lt
Wydanie cz. I
Czy warto znać?

Chciałbym dzisiaj opisać wstępnie czego można spodziewać się w dwutygodniku, który od przyszłego tygodnia zacznę wydawać i czy może choć krytycznie nie warto byłoby rzucić okiem na treść tego pisma. Oczywiście nie jestem dziennikarzem, więc uwagi mile widziane, ale bardziej chciałbym skupić się na samej tematyce.

Gazeta będzie składała się z kilku części, głównie spraw realnych. Oczywiście chciałbym poruszyć tematy z Sarmacji, jednak będąc świezynką chciałbym wpierw poznać lepiej samo Państwo, co nie znaczy ze nie mam jakiegoś już wyrobionego zdania na dany temat.

A oto skład gazety:
I- będzie miała główną część w której będą zawierały się realne tematy z dziedzin: rynek, banki, NBP, instytucje użyteczności publicznej w tym trochę o samorządach, polityka fiskalna Państwa oraz UE, geopolityka i jej wpływ na życie w Polsce oraz świat w dobie gospodarki rynkowej i wolnorynkowej.

II- Sarmacja- uwagi czy konstruktywna krytyka mile widziana. Być może w pierwszym numerze już coś napisze, ale bez obietnic.

III- Nowinki ze świata ze wszystkich dziedzin

IV- Plany rządu w tym plan prac ustawodawczych.

V- Konkurs- tutaj zwróciłem się o dofinansowanie i od tego będzie ta cześć zależna

VI- Inne

Chciałbym w swojej gazecie pokazać oczywistą oczywistość, no właśnie ale czy tak oczywiste? Podziały w Polsce ale i na świecie, sytuacja geopolityczna czy nasze codzienne decyzje pokazują ze jedni są całkowicie oderwania od rzeczywistości popadając w ideologie PiS-owskiej TV albo TVN-owskiej PO, inni podejmują decyzje tragiczne w skutkach a jeszcze inni mówią ze wiedzą i na tym się kończy. Z drugiej strony gdy realna polityka dawno dobiła dna, a w niektórych Parlamentach na świecie zachowanie przypomina poziom podstawówki czy gimnazjum ludzie głupieją o co w tym wszystkim chodzi.

Kolejna rzecz to wymiar sprawiedliwości, którzy albo traktują go jako wroga ( czemu trudno się dziwić), albo uważają ze jest nietykalny i może sobie tworzyć Państwo w Państwie. Gdzie leży prawda? No i Ci którzy mają stać na straży wymiaru sprawiedliwości: Sędziowie, notariusze, komornicy, prokuratorzy czy adwokaci- czy aby na pewno to zło konieczne?

Kultura, edukacja, przemysł, transport, rolnictwo czy infrastruktura- prosta sprawa, a może wiemy tyle co wiemy?

Kolejna rzecz inne wiadomości by stworzyć różnorodność w gazecie, gdyż chciałbym by było coś dla każdego. Konkurs chciałbym także wprowadzić dla urozmaicenia. Sama inicjatywa ma być nie tylko zabawą, ale pewną forma pokazania własnych czy bliskich doświadczeń, własnych pomysłów a może wyobraźni.

Niech gazeta nie dzieli a łączy licząc także na zainteresowanie sarmackiej społeczności. Pierwsze wydanie ukaże się 23.08.2017.
A więc Wawrzyniak do dzieła:)
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Patryk Vindsor, 20.08.2017 r. o 19:50:43
Generalnie pomysł z gazetą piszącą o sprawach realnych nie wydaje mi się zbyt dobry.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Jarosław Wawrzyniak, 20.08.2017 r. o 19:55:37
Jeśli większości nie będzie leżał pomysł z realem skrócę go do minimum albo po kilku artykułach ( na próbę chciałbym real wprowadzić) odstąpię od tego pomysłu. Jednak chciałbym spróbować jak to wyjdzie. Uwagi i sugestie mile widziane za które z góry dziękuję.
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 21.08.2017 r. o 07:39:13
A więc ja mam kilka uwag i rad.

1. Dłuższe teksty warto justowac
2. Warto dodawać grafiki
3. Tak jak już było wspominane, realne wiadomości nie cieszą się zbyt wielka popularnością, lepszym pomysłem jest (uwaga!) zmikronacjonizowanie danego zdarzenia. Np. Był bunt strażaków w Warszawie, piszemy że odbył się on w Grodzisku (to przykład, można tu wstawić każde miasto, lub nawet lenno. (Przy lennie potrzebnz zgoda właściciela)).

Myślę za narazie wyczerpałem temat. Życzę miłego dnia i czekam na wydanie.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Jarosław Wawrzyniak, 21.08.2017 r. o 08:05:56
Ok uwzglednie powyzsze uwagi i zrezygnuje z reala. Nie bede bral pod uwage pkt III i IV. Co do I nie bede opisywac wydarzen realnych natomiast obejme to forma tematyki wlasnej wiedzy z ekonomii i zawodowych doswiadczen. Beda to tematy dotykajace kazdego z nas i mam nadzieje ze wiedza ta sie przyda.
Pan Jihymed dal pomysl by zajac sie bardziej Sarmacja i tak zrobie jesli ma to byc ciekawsze. Mam nadzieje ze uda mi sie to.
Lubią ten komentarz: Jarosław Wawrzyniak.
Roland Heach-Romański, 21.08.2017 r. o 10:50:33
Komunikat specjalny: flejmografy szaleją.
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek, 21.08.2017 r. o 12:49:22
@ZdrajcaNarodu jakie flejmy? XD
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Jarosław Wawrzyniak, 21.08.2017 r. o 14:04:34
Tez nie za bardzo wiem o co chodzi:D
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany