5872. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
163. dzień panowania Roberta Fryderyka
Herold, Artur Kardacz, 14.08.2017 r. o 22:22:11, tantiemy: 7 033.00 lt
Historia nas wszystkich ( teatr )
Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Jest bardzo dużo ciekawych wydarzeń historycznych w naszym wirtualnym świecie, o których większość mieszkańców nie miała nawet pojecia. Jednym z takich wydarzeń jest otwarcie pierwszego stałego teatru (dworskiego) w mieście Baile atha Matthair w 1768 roku. Nie zostało zapisane kto utworzył ów teatr, jednak jest wzmianka w miejscowej kronice że to franciszkanki które zostały sprowadzone do miasta w 1572 roku mogły zapoczątkować budowę teatru. W kronice jest szczegółowo opisany dzień w którym został otwarty teatr "Matthair teatr". O to opis:
" Dziś jest szczególny dzień, który zapisze się na zawsze w naszej pamięci i historii miasta. Dziś został otwarty pierwszy w kraju teatr. Wydarzenie to wywołało duże poruszenie. Do miasta zjeżdżali arystokraci, generałowi i zwykli obywatele z ogległych zakątków kraju". Dzięki franciszkankom możemy do dziś cieszyć się z teatru. Jest to duże osiągnięcie kulturalne. Bo kultura jest najważniejsza. Jest to moje pierwsze wydanie gazety. Liczę na miłe komentarze. Będą czasem ukazywały się wydarzenia z realnego świata. Na to będzie oddzielna seria " Z prawdziwego świata ". To na tyle w dzisiejszym wydaniu gazety "Historia nas wszystkich".
Dotacje
Ten artykuł dotowali: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Laurencjusz Ma Hi at Atera, 14.08.2017 r. o 22:36:34
Na dobry początek :) Z realnym światem to bym jednak nie przesadzał w prasie, bo mało kto to czyta, a wiem to z autopsji z przed kilku lat :)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Artur Kardacz.
Julian Fer at Atera, 16.08.2017 r. o 16:34:28
Jak uda się to bardziej rozwinąć i dodać jakieś fotki to myślę, że historia zyska większe grono publiczności ;)
odpowiedz
Lubią ten komentarz: Artur Kardacz.
Arcadio Norbert Deliart von Witcher, 22.08.2017 r. o 15:55:44
Ściągając od Eradla (sorki!) powiem GJ! Widziałem też kolejny artykuł i na początek nawet fajne. :) Z drugiej strony mam też takie wyzwanie do zrobienia. ;P
odpowiedz
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany