Sarmacka Liga Piłkarska, Timan Demollari, 06.08.2017 r. o 12:24:22, tantiemy: 6 216.00 lt
Pierwsza Klasa: Trenerze, gdzie jesteś?
Seria wydawnicza: 29 sezon

Przerośnięte jaszczurki czy nie, Sarmacka Liga Piłkarska się nie zatrzymuje. Wczoraj odbyły się spotkania 12. kolejki. Zapraszam na relację z Pierwszej Klasy.

Lotos Trizopolis - RVT Hrabia Ruhnhoff 0-1

Po meczu dwóch półfinalistów Pucharu Sarmacji próżno było spodziewać się wielkich emocji. Obie drużyny mają już jasną sytuację w lidze i wiedzą, że jedyny miodek, jaki mogą zdobyć wygrywa się w środy. Trizondalczycy wystawili zatem pięcioosobową linię obrony z dwoma dziewiętnastolatkami, a Telewizorki rezerwowego bramkarza. Trenerzy zadowoleni już z samych minut dla piłkarzy drugiego garnituru postanowili skupić się na betonowaniu własnych bramek. Na boisku wiało Rotrią, piłkarze po prostu nie byli zainteresowani strzelaniem bramek. Typowy mecz na 0-0. Fatum wiszące nad ligowymi poczynaniami Lotosu miało to jednak za nic, bo w 78 minucie grający przeciętne zawody Pinardi podszedł do rzutu wolnego... i strzelił gola. Był to jedyny strzał w bramkę w tym meczu. Timan Demollari wyraźnie zaskoczony w pomeczowym wywiadzie wybełkotał "ja nawet postawiłem na remis", a Dąbski-Hans wymownie rozłożył ręce. Oba zespoły mogą szykować się na mecze sezonu w rewanżach półfinałów.

FC. ANGSTREM - Margońskie Konie 3-0

Taki mecz powinien elektryzować kibiców — bezpośrednie starcie drużyn, które ostatkiem sił walczą, by mieć jeszcze choćby cień szansy awansu. Nic z tego. Absencje trenerskie (w wypadku trenera Koni aż dwutygodniowa) pozbawiły nas piłkarskiego hitu. W takim układzie zawodnicy z Wszechcaratu poradzili sobie bez problemu z Teutończykami, głównie dzięki atutowi własnego boiska i mizernej formie rywali. Taki rezultat przedłuża nadzieje klubu z Angstremu na awans. Margończycy tracą już sześć punktów do trzeciego miejsca i raczej na pewno będą musieli odłożyć marzenia o powrocie do Ekstraklasy na przyszły sezon.

Łokomotiw Bałmustan - Piraci z Feru 3-0

Co tu dużo gadać, wszyscy wiedzieli, że Łokomotiw wygra, przecież nie przegrał w lidze od końca czerwca. Piraci z kolei nie wygrali od dwóch (!) miesięcy, co nawet dla drużyny inwestującej w przyszłość jest małym blamażem. Wynik? 3-0. Bałmustańczycy powiększają przewagę nad grupą pościgową i myślami są już przy szalenie istotnych wyjazdach do Ruhnhoffu i Precelurbańska.

WKS Rotor Precelurbańsk - Cocodrilos de Punta 3-3

Na taki mecz wszyscy czekaliśmy. Stawka — utrzymanie kontaktu z uciekającym Łokomotwiem. Efekt — 24 sytuacje bramkowe, rozkładające się niemal równo na dwa zespoły. Ale, jak mawiał znajomy dróżnik, po kolei. Początek meczu błyskawicznie rozgrzał nieco ospałych kibiców zgromadzonych na Estadio Fiesta Pieruchy. Swoje szanse z rzutów wolnych miał Halfhide, Krokodyle odgryzły się strzałem w słupek Lesiaka. W 22 minucie kibiców Rotoru ucieszył De Toma, świetnie wykańczając akcję Finnssona. Tropicańczycy zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą, Loncar wykorzystał niezdecydowanie obrońców, odnalazł prostopadłym podaniem Olbricha, a ten huknął bez przyjęcia pod poprzeczkę. Drugą połowę lepiej zaczęli goście, już w 46 minucie minimalnie przestrzelił Lesiak. Impas przełamali Wandejczycy 10 minut później, gdy De Toma strzałem głową pokonał Djordjevica. Chwilę później znów mieliśmy remis. Przy rzucie rożnym Precelurbańczycy zaspali z kryciem i niepilnowany Olbrich szczupakiem zdobył swojego drugiego gola. W 67 minucie Wandejczycy po raz trzeci wrócili na prowadzenie za sprawą Finnssona. W tym momencie trener Wałachowski zdecydował się na zmianę. Młodego Helmersena zastąpił doświadczony Zmãu i zdawało się, że tak wzmocniona defensywa Rotora już nie skapituluje. Tymczasem w 80 minucie na strzał rozpaczy zdecydował się Webber, piłka po drodze odbiła się od Dadassona, co zupełnie zmyliło wybornie spisującego się Sahanschiego i znów był remis. Obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Kibice mogli być zadowoleni, tak dobry i wyrównany mecz nie zdarza się często. Niestety, stracone punkty sprawiają, że trzecie miejsce oddala się od obu klubów. Krokodyle tracą do Łokomotiwu trzy punkty, a Rotor już pięć. Dla jednych i drugich mecze z Bałmustańczykami mogą być meczami sezonu.

Beton Eldorat - MKS Sailor Fer 4-0

Mateusz von Thorn-Chojnacki znów przepadł w ferskiej tawernie, a zatem mogliśmy oczekiwać kolejnych batów. Trener Owski był tak pewny siebie, że na mecz z Marynarzami wystawił zupełny drugi garnitur. Nie przeszkodziło to zupełnie Eldoratczykom w odniesieniu przekonywającego zwycięstwa. Hat-tricka zdobył Feurer i zbliżył się na zaledwie trzy bramki do prowadzącego w klasyfikacji strzelców við Hvanndalsy z Angstremu. Beton coraz bliżej Ekstraklasy, a byli mistrzowie SLP z Feru mogą już tylko czekać na twarde lądowanie w Drugiej Klasie.

W tabeli bez większych zmian, jedynym istotnym przetasowaniem jest zamiana miejsc FC. ANGSTREM i Koni.

Ten artykuł dotowali: Paviel Gustolúpulo.