6178. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
175. dzień panowania Piotra III Łukasza
Agencja Rozwoju Grodziska, Patryk Vindsor, 18.07.2017 r. o 18:41:04, tantiemy: 8 483.00 lt
Lawendowa Dolina w Grodzisku
Lawendowa dolina - to kolejny zabytek użytkowy w Grodzisku. Zastanawialiście się może gdzie leczona jest najbardziej poważna i zaraźliwa choroba w Sarmacji? Oczywiście mowa o realizie - strasznej przypadłości która zabiera czas Sarmatom. Ale do rzeczy. Mimo, że okolica nie przypomina terenów miejskich, to właśnie tutaj położona jest największa zielarnia i ośrodek Tradycyjnej Medycyny Sarmackiej. W niniejszym artykule nawiążemy do wszystkiego co dzieje się wewnątrz tych tajemniczych murów. Nazwa "Lawendowa Dolina" wzięła się oczywiście od obfitych pół tego cennego zioła jakie porastają okolice. Pracownicy oraz wolontariusze z Grodziska od lat podtrzymują tę tradycję uprawy. Niegdyś w historii pracowało się na polu w podziękowaniu w zamian za uzdrowienie.

I4Fh8Jcv.jpg

Widok budynku uzdrowiska z dalszej perspektywy:

N49HlE4J.jpg

Po wejście przez główne drzwi zielarni ujrzymy poniższy widok. To główna waga wraz z magazynem słoiczków. W ich wnętrzu znajdują się najrozmaitsze zioła oraz preparaty służące leczeniu wielu chorób.

2a9579qf.jpg

Kolejne pomieszczenie. Tym razem tzw. receptariusz. Tutaj nasi pracownicy przygotowują mieszanki ziołowe wg. określonych receptur. Dla każdego indywidualne dawki.

uam6R2Si.jpg

A tutaj pomieszczenie zwane "Oliwianum". Wyrabia się i przechowuje najrozmaitsze oleje z przeróżnych roślin a także ich mieszanki. Przechowywane w szklanych flakonach, szczegółowo opisane i skatalogowane.

8Xs82H78.jpg

Wersja w niewielkich buteleczkach do domowego zastosowania. W Sarmacji bardzo popularna jest tzw. "Oliwoterapia".

69ofi96D.jpg

Kolejny zestaw szklanych flakonów. Kolor niebieski symbolizuje trucizny i substancje niedozwolone. Zestaw utrzymywany jest w ścisłym zamknięciu i podlega każdorazowej kontroli.

q7WEuXD2.jpg

Inne butelki i słoiki. Tym razem nie są to olejki a esencje homeopatyczne. Dla tych którzy nie wiedzą czym zajmuje się ta dziedzina medycyny, krótkie wyjaśnienie. Homeopatia to sposób leczenia w którym wykorzystuje się zasadę "Podobne lecz podobnym". Generalnie chodzi o stosowanie bardzo rozcieńczonych preparatów z roślin, zwierząt oraz minerałów. Im większe rozcieńczenie tym przyjmuje się że siła leku jest większa.

KsAHbdW2.jpg

A teraz lek który chyba każdy Sarmata ma w kuchni. Tak, nie mylicie się, chodzi o zwykłą sodę kuchenną. Wbrew pozorom nie jest to tylko przyprawa lub dodatek kuchenny ale posiada udowodnione właściwości lecznicze.

Fh07x3L0.jpg

Kolejny zestaw słoiczków. Trucizn, ale w wielkim rozcieńczeniu. Tak mała ilość substancji wyjściowej nie może nikomu zaszkodzić.

XDnCBI9O.jpg


W Sarmacji nie skupiamy się tylko na farmacji. Traktujemy człowieka holistycznie, całościowo. Uważamy że każdy Sarmata to silny człowiek a jego organizm posiada duże zdolności samoregeneracji. Stąd też szeroko stosujemy w lecznictwie akupunkturę. To starożytna metoda, cały czas aktualna. Polega na wyregulowaniu w człowieku "wewnętrznej energii". W konsekwencji mobilizuje to organizm do samoregeneracji i wyzdrowienia. Zdjęcie poniżej przedstawia jeden z modeli ludzkiego ciała z zaznaczanymi punktami

v8sTYhU8.jpg

Kolejny model, tym razem widziany z innej perspektywy.

lhFmrMIa.jpg

Dziękuję za uwagę i zapraszam w przypadku jakikolwiek objawów realiozy do odwiedzenia naszych skromnych progów Uzdrowiska Lawendowa Dolina w Grodzisku. Tutaj zawsze otrzymacie stosowną pomoc która pozwoli na powrót do sarmackiego świata.


NrA6EI87.png
Dotacje
Serduszka
Nie jesteś zalogowany i nie dodasz serduszka
Komentarze
Ten komentarz czeka na serca.
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 19.07.2017 r. o 22:46:19
o i git :)
odpowiedz
Ten komentarz czeka na serca.
Gotfryd Slavik de Ruth, 23.07.2017 r. o 13:12:25
Serduszko za te zdjęcia, urzekły mnie i wprawiły w pozytywny nastrój :)
Dodaj komentarz

Nie jesteś zalogowany