5963. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
254. dzień panowania Roberta Fryderyka
Alfred Fabian von Tehen-Dżek i radosna twórczość w komentarzach
W „Apel przyszłościowy” (Park Stołeczny), 11.09.2018 r. o 07:19:14 (❤ 0)
@MarcelideBO zawsze możemy również wypić kukulicę :D
W „Apel przyszłościowy” (Park Stołeczny), 10.09.2018 r. o 22:04:39 (❤ 0)
@jamesmccaskey czego szanowny nie rozumie? Postaram się rozjaśnić :)
W „Apel przyszłościowy” (Park Stołeczny), 10.09.2018 r. o 21:22:50 (❤ 1)
@MarcelideBO oj tam od razu panie Ministrze. Jakby Baron pił ze mną towarzysko smogowke, to też by mówił do mnie per minister :D ?
W „Apel przyszłościowy” (Park Stołeczny), 10.09.2018 r. o 18:59:54 (❤ 1)
@MarcelideBO a przy okazji, zamiast jednego punktu aktywności ma Baron pięć :D
Przydałaby się jeszcze jakaś deklinacja przykładowego rzeczownika w języku Eislarskim, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić różnicy pomiędzy Elativusem, Ablativusem i Abbesivusem :D
Nie można było nie wrócić. :) Fajne opracowanie graficzne, ciekawy wywiad. Brakowało mi jednak więcej informacji, w takim samym stylu, jak na początku.

Poza tym - <3
Zapamiętam przy pisaniu następnego artykułu, zapewniam :)
@MaHi Ciąg dalszy będzie najwcześniej za 2 tygodnie :)

@ignac dziękuję. Następnym razem na szukanie obrazów poświecę więcej niż 20 minut :)

No i na marginesie. W następnym artykule jeszcze bardziej poprawię formatowanie, żeby było łatwiej odnaleźć najważniejsze informacje :)
W „Słowo” (Dwór Książęcy), 30.08.2018 r. o 20:19:26 (❤ 1)
@AlbertJanMaat too long, don`t read jak mniemam :D - czyli po polsku, za długie, nie czytam (mogę się mylić)
W „Słowo” (Dwór Książęcy), 30.08.2018 r. o 17:40:11 (❤ 0)
Hmmm... Tak na prawdę to Zyriusz wcale nie spłycił tej rozrywki - po prostu przyjął złe założenia. Można się przyczepić, że to wątki do spamowania, jednak warto spojrzeć na to z innej strony. Nikt w Zyriuszu nie powiedział, że to musi być koniecznie jedno słowo typu "buduje" ; "pracuje" ... Po prostu mamy leniwe społeczeństwo (co właśnie pokazuje takie zachowanie) - jakby komuś się chciało, to pracę opisałby. Przez jakiś czas próbowałem to robić w miarę narracyjnie (jeszcze, jak była zyriuszowa wycinka lasów, to było ciekawie, coś można było poczytać). Ale teraz jest już z tym problem. Ludziom się nie chce. Mi też się nie chce. Sam uważam, że aktywność jest ważnym aspektem, czasami nawet lepiej, kiedy jest jej więcej, a mniej jakościowa, no ale nie do przesady.

Nadal uważam, że Zyriusz jest dobry, ale źle wymyślony. Można było niejako systemem zmusić do jakiejś większej aktywności, do budowania zdaniami wielokrotnie złożonymi, lub seriami równoważników. No ale niestety dzieje się to co się dzieje. Bardzo mnie dziwi jednak, że ta moda przeszła również na inne samorządy :/ Niejako powinienem się cieszyć, wszyscy wzorują się na Starosarmacji, ale można było to zrobić lepiej. W każdej prowincji są mądrzy ludzie - może ktoś wpadłby na to, jak rozwiązać ten problem. :D

Z drugiej strony jednak, to nakazanie pisania "więcej" niosłoby za sobą fakt, że mniej osób by się w to angażowało. Bo chociaż takie "mechanizmy nabijania aktywności" są fajne i lekkie, to jednak nadal mają niewielu sympatyków.
W „Buduję.” (Głos Pusty), 30.08.2018 r. o 11:55:11 (❤ 1)
@Hugo Jak coś się robi pierwszy raz, to zawsze można się pomylić. Nikt mi nie przeczyta w głowie, jaki miałem zamiar :D
W „Buduję.” (Głos Pusty), 30.08.2018 r. o 11:43:40 (❤ 1)
Quote:
Patrząc na datę najbliższej emisji znaczka, nie wiem czy ma prawo ;)

Tak zmieniliśmy prawo w Starosarmacji, to takie mamy efekty :D
W „Buduję.” (Głos Pusty), 29.08.2018 r. o 23:35:25 (❤ 0)
A Rada Ministrów apeluje o rozwagę :)
W „Gravitas Doctrina” (Kościół Diuczej Wiary), 29.08.2018 r. o 23:32:32 (❤ 0)
Odpowiedz na pytanie czym jest senat mnie nie satysfakcjonuje. A już się zastanawiałem nad byciem poważnym :D
A są takie? :D bo mi się wydaje, że w Wedli to są tylko kawowe @Rihanna
@MaHi Oj tam :D pewnie wszystko przez rezygnację z funkcji Pisarza, którą składałem w ostatnich dniach :) W każdym razie wniosek do NIA złoże, koszty pokryję :)
Większość ogląda obiecane w nagłowkach zdjecia :D

Ciekawy jestem również skąd ma JO takie statystyki :D mam nadzieję, że SOBOS zajmie się tą sprawą :D
W „Konkurs — Religia Málauska” (Cõrt Aryoar), 26.08.2018 r. o 21:52:11 (❤ 1)
@KonradFriedman to teraz jestem spokojny :)
W „Konkurs — Religia Málauska” (Cõrt Aryoar), 26.08.2018 r. o 21:27:20 (❤ 0)
Tylko tydzień O.o... Stanowczo za mało! :D Co najmniej dwa :)
Ciekawy artykuł. Mam nadzieję, że dowiemy się czegoś więcej o rodzie :) Zostawiam serducho na zachętę :D
Nie wierzę! Już raz się nawdychałem smogu w Eldoracie i o mało się nie udusiłem! :D @MarcelideBO
Cóż to za dyskryminacja ekologów?! Jak tak można!?
W „Co słychać w Baridasie II” (Herold), 19.08.2018 r. o 16:20:42 (❤ 2)
Jeszcze Tytus! Tytus Aureliusz-Chojnacki :D Wiedziałem, że skądś kojarzę tą twarz :'D
W „Co słychać w Baridasie II” (Herold), 19.08.2018 r. o 16:16:40 (❤ 1)
A... Jakim cudem przegapiłem Yennefer? :'D Przecież ja widziałem
W „Co słychać w Baridasie II” (Herold), 19.08.2018 r. o 13:41:58 (❤ 3)
No to powymieniam trochę.
Jest Juliette Alatriste, Henryk Wespucci, Andrzej Fryderyk. Widziałem Konrada Jakuba Arped-Friedmana. Na kuli zobaczyć mozna JKW Laurencjusza oraz JKW Tomasza Ivo Hugona w stroju, chyba koronacyjnym. Jesteś tam ty Julianie, widzialem rownież Timana Demollariego. O ile mnie wzrok nie wodzi, to jest jeszcze Fryderyk von Hohenzollern, a takze Eradl Markus Pius da Firenza i Mikołaj Torped. Jest jeszcze Godryk Slavik de Ruth. No i dwie osoby ktorych nie piznaję :D razem 12/14, mozliwe ze kogos nie dopatrzyłem :D
@MichaelWolferine do godziny po publikacji (a czasami do 3, zależy od sytuacji), można zedytować artykuł. Później trzeba wnioski składać lub zostawić jak jest :D
W „Kuryer Koronny 9/2018” (Trybuna Diuków), 15.08.2018 r. o 19:29:00 (❤ 0)
W jednym slajdzie jest to zamierzone, ale spotkałem się z przypadkami, kiedy się prezentacja sypała. No coz, nastepnym razem zrobię pdf-a :D