5898. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
189. dzień panowania Roberta Fryderyka
Alfred Fabian von Tehen-Dżek i radosna twórczość w komentarzach
To chyba pan nie widział Felietonów Obserwatora :D
@RemigiuszL nie miałem za co kupić, trzeba było opłacić podatek Książęcy :D
Rozumiem :D nie ma problemu. Szkoda, że społeczeństwo nie było zainteresowane sprawa odpowiednio wcześniej.@HochErik
Wybieram Ballade Okupacyjna Eradla :D
W „Kuryer Eldoracki 3/2018” (Głos Sclavinii), 29.06.2018 r. o 12:03:22 (❤ 1)
@RemigiuszL będzie dzisiaj. Wczoraj zabrakło czasu. Zapomniałem, że tak artykuł to co najmniej dwie godziny roboty xD
W „Nowe władze Angemont ” (Gazeta Hasselandzka), 27.06.2018 r. o 20:57:50 (❤ 2)
Licze na owocna współpracę między Angemontem, a Grodziskiem ;)
Cóż. Nawiązując do tematu, to w obecnych czasach, te 10 000 Libertów to kwota śmiesznie mała. Obecnie wszystko jest droższe niż niegdyś (wyjątkiem są ćwirki, których cena zmalała ostatnio aż 4 krotnie, aczkolwiek i tak nie była ona duża).

Dlaczego? Obecnie bardzo trudno jest kupić cokolwiek. Znaczki są z roku na rok droższe. Najtańsze po cenie hurtowej to 1000lt ,(Nie wliczam gołębi), natomiast na giełdzie chodzą po najmniej 15-20tys.

Pojawiła sie propozycja, aby środki te były wykorzystywane na inicjatywę. Można podzielić je na:
-Długofalowe inwestycje - opierające sie głównie na zdobywaniu pieniędzy poprzez możliwości które Sarmacja daje. Za przykład tutaj może posluzyc możliwość publikowania artykułów i zdobywania z nich tantiem. Przynosi do zysk wysokości 5000-7500lt jednorazowo, w najlepszych przypadkach nawet do 12-15 tys. Jest to stosunkowo opłacalne, ale nie trzeba brać na to funduszy. Mamy park stołeczny, mamy lokalne gazety. Dlatego 10000 na start nie jest tutaj kluczowe.

-Jednorazowe akcje - nie przynoszą korzyści, ale za to przynoszą dobre zdanie. Składają się na nie wszelkiego rodzaju konkursy. Tutaj wsparcie finansowe jest jak najbardziej ważne. Ale zwrócić należy uwagę na to, na co zwróciłem uwagę na początku. 10 tysięcy to kwota mała, a przy dzieleniu jej na mniejsze części dla podium - to musiałoby być to coś naprawdę ciekawego, aby przyciagnac potencjalnych uczestników. No bo bądźmy szczerzy, niskie nagrody, to niska frekwencja.

Jak widzimy zatem, te 10 tysięcy to kwota, która nie jest czymś szczególnie dużym. Większość z nich będzie przeznaczona na zupę i ćwirki, natomiast resztę zjedzą podatki.

Jest jednak jeszcze jedna możliwość. Można zainwestować w akcję na GPW. Jednak samo założenie konta nie jest takie tanie. Dlatego zainwestowanie tych kilku tysięcy Libertów może być przydatne w celu założenia konta. Jednak bez własnego kapitału nie jest to szczególnie możliwe.

Dlatego, jak widzimy, nie jest to kwota, która starczyłaby na samorozwój. Jeżeli zatem zależy nam, na rozwoju młodzieży poprzez politykę pieniężną, należy zwiększyć tą kwotę. I jakkolwiek przyniosłoby to korzysc, tak nie byłaby ona wymierna. Kwotę trzeb było by podnieść 10 krótkie, aby móc pozwolić na zwiększenie szans na organizację takiego eventu o jakieś 25-50%. Mie jest to jednak opłacalne z punktu widzenia Rady ministrów i budżetu państwa - jednak jest to temat na oddzielny już wywód.


Poza tym, bardzo ciekawy wywiad. Gratuluję autorowi.

Przy okazji jeszcze tylko wspomnę, że warto tworzyć odstępy pomiędzy poszczególnymi akapitami oraz justowac ten tekst ;)
W „Vox Populi II/2018” (Herold), 24.06.2018 r. o 22:23:03 (❤ 1)
@MaHi Dzięki za czujność. Już poprawiłem.

P.S. Przeraziłem się, bo myślałem, że pomyliłem nie Markusa, a Konrada z Kristianem. Poza tym zostało w rodzinie :D
W „Vox Populi II/2018” (Herold), 24.06.2018 r. o 22:17:12 (❤ 0)
@RemigiuszL mogą skorzystać z opuszczonego lenna na terenie Starosarmacji :D
Przeczytałem, polecam :D Dzisiaj jednak ciężko mi będzie się odnieść do tekstu, o tej porze słabo myślę :D
Zakupię, przeczytam, skomentuję :D
W „Nowe prawa Hasselandu” (Gazeta Hasselandzka), 22.06.2018 r. o 21:36:41 (❤ 0)
Vienbien... Drużyna, która przejąłem w Lidze Królewskiej stąd pochodziła :D Olimpycs Vienbien o ile się nie mylę :D chyba drużyna wróci do ojczyzny :D

Powodzenia w tej całej papierkowej robocie - i czekam na obiecane materiały :D
W „Exposé na VI kadencję” (Rada Ministrów), 17.06.2018 r. o 20:20:16 (❤ 1)
@KonradFriedman bardzo mały ten Rząd w porównaniu z poprzednią kadencją i z ofertą kontrkandydatki :D
W „Exposé na VI kadencję” (Rada Ministrów), 17.06.2018 r. o 17:27:11 (❤ 0)
Siedzisz na Sarmacji i piszesz ćwirka, po czym pojawia ci się, że jest Expose. Cieszysz się, bo siedzisz na laptopie i możesz przeczytać ścianę tekstu, na co zresztą miałeś ochotę bo to byłaby ściana kanclerza... A tutaj takie rozczarowanie. Sam kanclerz stwierdza, że ściana będzie za długa i ściął ją do minimum XD
W „Ewolucja szlachty” (Gazeta Teutońska), 17.06.2018 r. o 15:13:43 (❤ 0)
Czyli jestem człowiekiem renesansu :D wyprzedzam swoje pokolenie :D
Pięknie układają się w tym artykule inicjały :-) sam bym lepiej tego nie zrobił :D
W „Kuryer Koronny 6/2018” (Trybuna Diuków), 12.06.2018 r. o 22:59:19 (❤ 0)
@leszcz niech mi tylko JO nie mówi, że i tutaj cos pokrecilem xD zaraz wyjdzie, że rubryka sportowa to największa porażka Kuryera :D
Coraz lepiej. Liczę jednak, że moje wskazówki się przydadzą i zostaną uwzględnione w następnym wydaniu. Drobne błędy się wkradły, podeślę przez PK ;)
W „Kuryer Koronny 6/2018” (Trybuna Diuków), 12.06.2018 r. o 19:12:05 (❤ 1)
@RCA @rybczak poprawka na wiatr została wzięta. Mam nadzieję, że problemów z Kuryerem więcej nie ma :D
W „Kuryer Koronny 6/2018” (Trybuna Diuków), 12.06.2018 r. o 19:05:28 (❤ 0)
@rybczak Kurcze, najgorszy Kuryer ever XD Jeszcze informacje wziąłem nie z 3 a z pierwszej strony wątku ... no gorzej to być nie mogło :D
W „Kuryer Koronny 6/2018” (Trybuna Diuków), 12.06.2018 r. o 19:01:53 (❤ 0)
@RCA Diabeł ogonem nakrył, zaraz naprawię swój błąd :D proszę wybaczyć.
A ja nadal czekam na odpowiedź na poczcie konnej. Zawsze można zrelacjonować zdarzenie z dystansu kilku dni, przy okazji dowiadując się o większej ilości szczegółów ;)
Zbyt szybko '-' nie wszyscy zdążyli się zainteresować sprawa, a już jest rozwiązanie :D polecam w przyszłości poczekać ~3-4 dni, nie jeden ;)
W „Kuryer Eldoracki 2/2018” (Głos Sclavinii), 09.06.2018 r. o 22:11:33 (❤ 2)
@GuedesDeLima przydałoby się jeszcze rozwinąć PiaR :D tylko nke mam grafik do rotatora. Będzie trzeba zamówić :D
A ja cieszę się ze taka kancelaria powstała! Brakuje tutaj osób które są w stanie zająć się tym w profesjonalny sposób. Życzę wielu klientów - przy okazji i asesorzy TK będą mieli co robić ;)
W „Unia Trzech Narodów” (Imbryk Ambasadorów), 09.06.2018 r. o 01:02:28 (❤ 0)
@RCA a faktycznie. Zrobiłem. Burzenie 2 litery przekręciłem. Tak to jest pisac po nocy
W „Unia Trzech Narodów” (Imbryk Ambasadorów), 08.06.2018 r. o 22:40:13 (❤ 0)
Ale poza tym, jest to wspaniały artykuł. Liczę, że niedługo będziemy gościć ambasadora unii w Sarmacji ;)
W „Unia Trzech Narodów” (Imbryk Ambasadorów), 08.06.2018 r. o 22:39:30 (❤ 0)
@RCA zdecydowana pomyłka! Od co najmniej miesiąca nie jestem ani obywatelem UTNu, ani nie pełnię w tym kraju funkcji publicznej. Co więcej na własne życzenie, otrzymałem blokadę konta. Pisze o tym z racji objętej funkcji Asesora trybunału koronnego, gdyż ta informacja mogłaby źle wpłynąć na moja wiarygodność, a nie chcialbym się ciągać po sądach w sprawie pomówienia.

Sprostuję jeszcze, iż nasi byli obywatele to w zdecydowanej większości mieszkańcy tylko jednej części UTNu - RK Learven. Część mieszkająca w Ardemii, to byli obywatele Suderlandu. Natomiast prezydent Kaspar Waksman - jedyny aktywny Muratykanin, nigdy wcześniej z mikronacjami nie był związany.

0 1 2 3 4 5 ... 27