6021. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
18. dzień panowania Piotra III Łukasza
Alfred Fabian von Tehen-Dżek i radosna twórczość w komentarzach
W „Hymn o KSZ” (Park Stołeczny), 17.11.2018 r. o 19:49:59 (❤ 0)
@JanuszekPalasz

W razie potrzeby służę wszelaką pomocą :) cieszę się, że się pan nie zniechęca. Myślę, że podjęcie troszeczkę więcej pracy nad utworem, niż zmienienie 2-5 słów nie jest ciężkie, a mimo wszystko pozwoli na urozmaicenie życia w wybudzajacej się z marazmu krainy, jaką jest Księstwo.

Proszę nie przestawać tworzyć, a w razie potrzeby zapraszam do pisania wiadomości prywatnych - postaram się odpowiedzieć i udzielić pomocy :)
W „Hymn o KSZ” (Park Stołeczny), 17.11.2018 r. o 19:41:23 (❤ 0)
Za mało twórczej inwencji. Szkoda, bardzo szkoda, bo realną poezję można całkiem ciekawie zaadoptować do Sarmacji. Liczę, że następnym razem będzie lepiej, a może nawet ujrzymy pana w utworze własnej kreacji?
@Zombiakov kiedyś pełniłem funkcje pisarza w trzech prowincjach jednocześnie (jeszcze przed przyłączeniem Hasselandu!) ale zrezygnowalem, bo jakoś tak wyszło :D a teraz widzę, że obecnie jestem w tym niezastąpiony :D Chyba muszę znaleźć ucznia :D
W „Cień smoka” (Gazeta Hasselandzka), 03.11.2018 r. o 21:58:30 (❤ 0)
@demollari dzięki za wsparcie w tych ciężkich czasach :D
W „Cień smoka” (Gazeta Hasselandzka), 03.11.2018 r. o 19:38:55 (❤ 2)
@MaHi cóż trzeba trochę obudzić Hasseland :) inaczej będzie lipa i będą się młodzi rozczarowywać, patrząc na padlinę :D tego chce właśnie uniknąć :)
@GuedesDeLima czyżby Marcelemu szykowała się trzecia kadencja w Sejmie? :D
@Michal
Cóż monarchia jest skarbem Księstwa Sarmacji i uważam, że w obecnej sytuacji rola monarchy w Księstwie jest za mała i powinna zostać wzmocniona. Głównie poprzez oddanie w ręce monarchy całkowicie polityki zagranicznej, jak również próba nadania dodatkowych narzędzi działania w polityce wewnętrznej, które jednak mogą zostać w miarę łatwo zablokowane przez organy władzy centralnej w postaci Sejmu, Kanclerza lub Trybunału Koronnego.

Jednak również kilka praw przekazałbym bez żadnego żalu kanclerzowi. Mam tu na myśli prawo stanowienia prawa - czyli podpisywania ustaw, natomiast Księciu jedynie prawo sytuacyjnego weta, kiedy sytuacja tego będzie wymagać. Wtedy zdecydowanie zaostrzy się walka o to, żeby kanclerz był po stronie większości sejmowej i vice-versa, kampania będzie ciekawsza (mam nadzieję) i przynajmniej na te 2-3 kadencję może wzbudzić aktywność w wyborach. Nie sądzę natomiast, aby mimo wszystko to była zmiana na dłuższą metę

Mam nadzieję, że odpowiedz satysfakcjonuje, ja natomiast dziękuję za pytanie.

W razie jakichkolwiek innych pytan, również chętnie odpowiem, czy to tutaj, czy w wątku na forum :)
Cóż,ocena Rządu nie wypadła najlepiej, ale właśnie tego można było się spodziewać. Obecna kadencja wcale nie jest szczególnie pomyślna, ale to ma również swoje przyczyny. Brak powiewu i świeżości jest spowodowany tym, że Rada zamiast moc zrobić coś, coby faktycznie ożywiło społeczeństwo, musi borykać się z problemami finansowymi. "Strach" przed negatywnymi ocenami działań jest zbyt duży.

Brak informacji dotyczących działalności Rządu również jest problemem. Miał być komunikat chyba jeszcze na początku września, na prośbę kanclerza miałem go napisać, jednak w tym czasie został powołany minister promocji i informacji, więc stwierdziłem, że jest do tego bardziej kompetentną osobą. Taki komunikat się nie pojawił. Postaram się jednak wspólnie z pozostałymi członkami Rady rozwiązać ten problem, aby chociażby trochę obecna kadencja zyskała w oczach rozwścieczonego ludu.

Jednak Rada Ministrów tak na prawdę nie tylko administruje tym co ma. Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale stosunkowo niedawno wydane zostało nowe Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie organizacji Korpusu Administracji Rządowej. Może nie wprowadza ono jakichś rewolucji, ale z pewnością można znaleźć kilka nowych zapisów.

Warto również zauważyć, że główna aktywność Rady Ministrów pozostaje pod ukryciem w ukrytym dziale na forum centralnym. Na "biurku" leży już kilka projektów, jednak nadal żaden nie skończył w Sejmie. Dlaczego? Tutaj niestety nie mogę uchylić nawet rąbka tajemnicy.

Dodatkowo nie uważam, że obecna Rada Ministrów jest duża. BA! Jest nawet stosunkowo mała, większosc osób zajmuje jednocześnie po 2 resorty.

Nie obyło się bez problemów oczywiście, związanych z niezrozumieniem się z niektórymi ministrami, zarówno bez żadnych problemów, jak i z nimi. Ale tutaj również nie mogę powiedzieć więcej, a ci, którzy wiedzą, niech zostawią to dla siebie ;)
Powodzenia wszystkim! Trzymam kciuki za naszych :D (Wszystkich 7-miu :D)
W „Apel przyszłościowy” (Park Stołeczny), 11.09.2018 r. o 07:19:14 (❤ 0)
@MarcelideBO zawsze możemy również wypić kukulicę :D
W „Apel przyszłościowy” (Park Stołeczny), 10.09.2018 r. o 22:04:39 (❤ 0)
@jamesmccaskey czego szanowny nie rozumie? Postaram się rozjaśnić :)
W „Apel przyszłościowy” (Park Stołeczny), 10.09.2018 r. o 21:22:50 (❤ 1)
@MarcelideBO oj tam od razu panie Ministrze. Jakby Baron pił ze mną towarzysko smogowke, to też by mówił do mnie per minister :D ?
W „Apel przyszłościowy” (Park Stołeczny), 10.09.2018 r. o 18:59:54 (❤ 1)
@MarcelideBO a przy okazji, zamiast jednego punktu aktywności ma Baron pięć :D
Przydałaby się jeszcze jakaś deklinacja przykładowego rzeczownika w języku Eislarskim, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić różnicy pomiędzy Elativusem, Ablativusem i Abbesivusem :D
Nie można było nie wrócić. :) Fajne opracowanie graficzne, ciekawy wywiad. Brakowało mi jednak więcej informacji, w takim samym stylu, jak na początku.

Poza tym - <3
Zapamiętam przy pisaniu następnego artykułu, zapewniam :)
@MaHi Ciąg dalszy będzie najwcześniej za 2 tygodnie :)

@ignac dziękuję. Następnym razem na szukanie obrazów poświecę więcej niż 20 minut :)

No i na marginesie. W następnym artykule jeszcze bardziej poprawię formatowanie, żeby było łatwiej odnaleźć najważniejsze informacje :)
W „Słowo” (Dwór Książęcy), 30.08.2018 r. o 20:19:26 (❤ 1)
@AlbertJanMaat too long, don`t read jak mniemam :D - czyli po polsku, za długie, nie czytam (mogę się mylić)
W „Słowo” (Dwór Książęcy), 30.08.2018 r. o 17:40:11 (❤ 0)
Hmmm... Tak na prawdę to Zyriusz wcale nie spłycił tej rozrywki - po prostu przyjął złe założenia. Można się przyczepić, że to wątki do spamowania, jednak warto spojrzeć na to z innej strony. Nikt w Zyriuszu nie powiedział, że to musi być koniecznie jedno słowo typu "buduje" ; "pracuje" ... Po prostu mamy leniwe społeczeństwo (co właśnie pokazuje takie zachowanie) - jakby komuś się chciało, to pracę opisałby. Przez jakiś czas próbowałem to robić w miarę narracyjnie (jeszcze, jak była zyriuszowa wycinka lasów, to było ciekawie, coś można było poczytać). Ale teraz jest już z tym problem. Ludziom się nie chce. Mi też się nie chce. Sam uważam, że aktywność jest ważnym aspektem, czasami nawet lepiej, kiedy jest jej więcej, a mniej jakościowa, no ale nie do przesady.

Nadal uważam, że Zyriusz jest dobry, ale źle wymyślony. Można było niejako systemem zmusić do jakiejś większej aktywności, do budowania zdaniami wielokrotnie złożonymi, lub seriami równoważników. No ale niestety dzieje się to co się dzieje. Bardzo mnie dziwi jednak, że ta moda przeszła również na inne samorządy :/ Niejako powinienem się cieszyć, wszyscy wzorują się na Starosarmacji, ale można było to zrobić lepiej. W każdej prowincji są mądrzy ludzie - może ktoś wpadłby na to, jak rozwiązać ten problem. :D

Z drugiej strony jednak, to nakazanie pisania "więcej" niosłoby za sobą fakt, że mniej osób by się w to angażowało. Bo chociaż takie "mechanizmy nabijania aktywności" są fajne i lekkie, to jednak nadal mają niewielu sympatyków.
W „Buduję.” (Głos Pusty), 30.08.2018 r. o 11:55:11 (❤ 1)
@Hugo Jak coś się robi pierwszy raz, to zawsze można się pomylić. Nikt mi nie przeczyta w głowie, jaki miałem zamiar :D
W „Buduję.” (Głos Pusty), 30.08.2018 r. o 11:43:40 (❤ 1)
Quote:
Patrząc na datę najbliższej emisji znaczka, nie wiem czy ma prawo ;)

Tak zmieniliśmy prawo w Starosarmacji, to takie mamy efekty :D
W „Buduję.” (Głos Pusty), 29.08.2018 r. o 23:35:25 (❤ 0)
A Rada Ministrów apeluje o rozwagę :)
W „Gravitas Doctrina” (Kościół Diuczej Wiary), 29.08.2018 r. o 23:32:32 (❤ 0)
Odpowiedz na pytanie czym jest senat mnie nie satysfakcjonuje. A już się zastanawiałem nad byciem poważnym :D
A są takie? :D bo mi się wydaje, że w Wedli to są tylko kawowe @Rihanna
@MaHi Oj tam :D pewnie wszystko przez rezygnację z funkcji Pisarza, którą składałem w ostatnich dniach :) W każdym razie wniosek do NIA złoże, koszty pokryję :)
Większość ogląda obiecane w nagłowkach zdjecia :D

Ciekawy jestem również skąd ma JO takie statystyki :D mam nadzieję, że SOBOS zajmie się tą sprawą :D
W „Konkurs — Religia Málauska” (Cõrt Aryoar), 26.08.2018 r. o 21:52:11 (❤ 1)
@KonradFriedman to teraz jestem spokojny :)
W „Konkurs — Religia Málauska” (Cõrt Aryoar), 26.08.2018 r. o 21:27:20 (❤ 0)
Tylko tydzień O.o... Stanowczo za mało! :D Co najmniej dwa :)

0 1 2 3 4 5 ... 29