5898. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
189. dzień panowania Roberta Fryderyka
Julian Fer at Atera i radosna twórczość w komentarzach
Ten mem oddaje stan ducha i jak ktoś się lepiej rozejrzy po Sarmacji to pozostaje tylko śmiech, a może i eszcze edno piwko ;)
W „Umieramy po cichu” (Dwór Książęcy), 13.07.2018 r. o 18:26:53 (❤ 0)
Quote:
Robert Fryderyk, 13.07.2018 r. o 13:51:04
@Hugo ale u nas już nie ma monarchii - mój postulat to nie likwidowanie monarchii, a nazywanie rzeczy po imieniu.
WKM,

a może już starczy tego słońca, bo coś chyba już coś nie tak :(
I bardzo dobrze, bo w sumie przydało by się w końcu jakieś studnio nagrań w Baridasie :D
W „Umieramy po cichu” (Dwór Książęcy), 12.07.2018 r. o 17:46:28 (❤ 1)
@RCA
Quote:
Wszystko pięknie, pomijając brednie głoszone z Baridasu,do których zwyczajnie się już nie odniosę, bo ile mozna mówić to samo... Piszecie nie, nie wyobrażam sobie, itd. Nikt zaś nie czyni analizy. Nikt zaś nie odpowiada na najważniejszy problem, który poruszylem ja i JKW HR. Nikt.

I tak trwajmy zatem, aż otrzezwienie przyjdzie zbyt późno. Tylko co wtedy?
Trzeba być człowiekiem, by zrozumieć drugiego człowieka. Najważniejsze jest to, że przede wszystkim trzeba chcieć zmierzyć się z problemem, a nie przewalać się odpowiedzialnością za to, że powstał.

Jak widać Król Baridasu woli by się wszystko roz..ło (w miejsce kropek można wstawić mniej lub bardziej dosadne skojarzenie wedle uznania) niż stanąć na wysokości zadania i dążyć do pojednania. Przynajmniej na linii Baridas-Sarmacja tj. Książę vs. Baridas. Ciężko też zapomnieć o tym, że od tych co wyżej siedzą wymaga się więcej, a korona jeszcze cały czas na głowie, więc zobowiązania Króla wobec kraju są cały czas są aktualne puki Królem jest.

Przy takim podejściu myślę, że gdyby wszyscy co maja jakiś uraz zamilkli to już teraz by nastąpił koniec tej bajki.

Problem Sarmacji to problem każdego z krajów naszej wspólnoty, a przejście w stronę republiki to samobójstwo.

Lepiej wzajemnie wspierać się w działaniu niż biadolić. Osobiście myślę, że w Baridasie w sierpniu, a może we wrześniu (na pstryk to się ni nie zrobi) sprawy zaczną się układać.

Najważniejsze przecież nie przeszkadzać tym co jeszcze są w stanie z siebie coś wykrzesać.
Brawo. Robi to co lubi i to się chwali :)
W „Kuryer Eldoracki 3/2018” (Głos Sclavinii), 29.06.2018 r. o 10:41:26 (❤ 0)
Ciekawa lektura :)
@Jul
Quote:
Ale te surowe logi z czata można było 'obrobić' :/
Część z nich jest obrobiona, choć definicja obrobienia może być różna.
Skoro nie zostało to wychwycone przez czujne oko to zapytam, co Sławetna miała na myśli?
W „Vox Populi II/2018” (Herold), 25.06.2018 r. o 16:43:44 (❤ 0)
Mimo wszystko to jednak coś się dzieje :)
Fare ;)
W „Ewolucja szlachty” (Gazeta Teutońska), 19.06.2018 r. o 16:41:21 (❤ 0)
@Vladimir Co do boskiej iskry to JO ją zawsze miał i nadal ma. Trzeba tylko krzesać :D
W „Ewolucja szlachty” (Gazeta Teutońska), 17.06.2018 r. o 12:01:39 (❤ 0)
Ciekawe, ale nie mogę się odnaleźć, a chciałbym wiedzieć na jakim jestem etapie. JO dorysuje? ;)
W „Z cyklu złych wieści” (Gazeta Teutońska), 12.06.2018 r. o 09:57:42 (❤ 1)
Bokiem mi już wychodzą te rozmowy, ale dobrze, że są.
Gitara to zmyślny instrument ;)
@RCA a co WKM robi? Nic co mogło by doprowadzić do zakończenia tej durnej sytuacji. Niech mi tylko WKM nie wmawia, że nic nie może zrobić, bo to nieprawda, że całe to nieszczęście to nasza wina.
@RCA Jak zwykle WKM się myli, bo JO Fryderyk von Hohenzollern jest co łatwo można sprawdzić w systemie. Co innego jego aktywność. Nie zna go WKM i nie wie jak bardzo jest w stanie się poświęcić dla naszego wspólnego dobra, którym zawsze był Baridas. To smutne, ale jak widzę to WKM nie zdaje sobie powagi z sytuacji w Baridasie :(
@RCA Dobrze pamiętam. Szczególnie tą wymierzoną w bardzo zasłużonego Baridajczyka jakim jest JO Fryderyk von Hohenzollern. To było podłe, bezduszne i miedzy innymi dlatego nie ma go z nami teraz. Tylko nieliczni widzą jak pojawia sie tu i ówdzie. Wiem też, że WKM stać na więcej, bo WKM nie ma skrupułów i po trupach będzie dążył do swego. Miłego wieczoru.
@RCA WKM prawda zawsze w oczy kole. Jeśli zaś chodzi o sąd to proszę bardzo. Wiem, że to domena WKM. W "kopaniu" się w sądzie nikt WKM nie dorówna.
@RCA WKM brnie w zaparte. Gratuluję samozachwytu i braku królewskiej odpowiedzialności za Baridas. Miłego wieczoru i dalszego samo uwielbienia.
@RCA WKM sam zasłaniając się Sejmem winien upadku Baridasu. Obecnie widać, że WKM zasłaniające się Sejmem umywa ręce i próbuje przerzucać się problemem.

Czemu WKM nie respektuje postanowień Rady Królestwa?
To mi się podoba. Być może trochę powoli, ale konsekwentnie do przodu tj. zgodnie z naszymi realiami w państwie :)
W „Vox Populi I/2018” (Herold), 06.06.2018 r. o 10:21:45 (❤ 0)
@Jul
Quote:
Myślę, że powierzenie funkcji informacyjnej osobie spoza Baridasu jest dobrą decyzją - możemy z dystansu spojrzeć na nasze działania i nienaszpikowane emocjami opinie.
To jakiś żart, czy WKW straciła orientację w terenie, bo ja nie pamiętam chwili, w której autor stracił baridajskie obywatelstwo!
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Rajzurczyków :)
Czy rocznica Sarmacji odbywała się po zażyciu cudownego proszku, czy słońce mocno grzało:
Quote:
Naród Baridajski jednomyślnie jest pod wrażeniem faktu, jak pod rządami JKM Roberta Fryderyka Sarmacja rośnie w siłę, jesteśmy już pięcioma budującymi ją pustakami, tfu, filarami.
Niby jaka jednomyślność? Aktywność w Baridasie sięga dna. W Sarmacji można powiedzieć, że poza RM i kilkoma osobami jakoś nikt nie spieszył do świętowania, bo i niby czego. Czy to już nie jest najwyższy czas by wyciągnąć wnioski? Słabo to widzę, można rzec. ze tak samo jak federalizację. Być może, że kiedyś się uda. Problem w tym, że może to być czas gdy nie będzie komu się z tego cieszyć :(

PS: Śpiewajcie dalej, że nic się nie stało :(
W „Na sarmatnicę Księcia Seniora” (Kowen), 22.05.2018 r. o 17:10:25 (❤ 1)
Trochę spóźnione, ale od serca. Wszystkiego najlepszego WKW :)
W „Referendum - podsumowanie, wyniki” (Herold), 18.05.2018 r. o 15:56:24 (❤ 0)
Kit mi już nie wisi. Stwierdziłem, że lepiej się spakować i odpocząć niż przedstawiać swe poglądy, a kit wezmę ze sobą. Dziękuję WKM i WKW za wszystko i życzę powodzenia, bo nawet we dwoje da się rządzić, a i uzurpator czeka i może jeszcze ktoś się nawinie. Ze znanego mi Baridasu już prawie nie ma nic.
W „Referendum - podsumowanie, wyniki” (Herold), 17.05.2018 r. o 17:44:38 (❤ 2)
@RCA WKM mnie zaś kusi by się pożegnać. Nie tylko ja z WKM rozmawiałem i wcale nie zamierzam zaprzeczać, że nerwy mi puszczały. Jak WKM chce te rozmowy upublicznić to dam krzyżyk na drogę, bo wisi mi to jak kilo kitu.

Miłego dnia :)
W „Referendum - podsumowanie, wyniki” (Herold), 17.05.2018 r. o 17:08:54 (❤ 0)
@anglov WKW odpowiedź jest prosta, bo nie jestem przydupasem Króla i nie zamierzałem się wychylać gdy inni zacni tej godności nie przyjęli z powodu braku porozumienia się z Królem :)
W „Referendum - podsumowanie, wyniki” (Herold), 16.05.2018 r. o 17:14:17 (❤ 0)
@AFvTD Problem pojawił się właśnie przez obecnego dyktatora i jego mżonki o federalizacji :(

0 1 2 3 4 5 ... 31