6021. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
18. dzień panowania Piotra III Łukasza
Julian Fer at Atera i radosna twórczość w komentarzach
Gratuluję wszystkim uczestnikom V-mundialu, a szczególne uznanie dla JO Timana Demollari, bo nie pamiętam by ktoś zrobił więcej niż on dla baridajskiej piłki. Brawo i niech diucza powaga zawsze będzie z Tobą "nasz Teutończyku", bo jak widać piłka nożna to dobra spoina, która łączy różnych ludzi:D
W „Potrawka wszelaka II” (Firenza Corporation BTK), 10.11.2018 r. o 10:33:50 (❤ 0)
Quote:
Swoją drogą coś zauważyłem, mianowicie: jeśli coś już napiszę to jest to raczej coś pesymistycznego. Cóż, widocznie jestem pesymistą który optymistycznie patrzy na rozwój swego pesymizmu.
I to mi się podoba, wiec liczę na kontynuację :)
Brawo i niech republikański duch Cracoffii Wam sprzyja :)
Baridas pnie się do góry. Przynajmniej to cieszy oko. Gratuluję :)
Muszę nadrobić zaległości w temacie ale jak widzę Baridasowi idzie znakomicie :)
Według mnie pomysł nie trawiony w dzisiejszą rzeczywistość. Poza tym robić coś tylko po to by było do mnie nie trafia. Gdzie jakieś sondaże i chętni?
W „Tolerancja nas zabiła!” (Gazeta Teutońska), 04.11.2018 r. o 13:01:03 (❤ 3)
Jak każdy będzie ciągnął w swoją stronę zamiast dążyć do polubownego załatwiania spraw to nic dobrego z tego nie wyjdzie. W Sarmacji jest duża grupa osób, która myśli, że jest nieomylna i wszystko wie najlepiej. Nie powiem, że to jedyny powód kryzysu, ale myślę, że na pewno jeden z ważniejszych.
@Michaelus
Quote:
Dreamland w ćwierćfinale. I udało się nietrafić na Baridas...
Znaczy się, że będzie ciekawie :)
W „Cień smoka” (Gazeta Hasselandzka), 04.11.2018 r. o 11:39:47 (❤ 1)
Smoki to zmyślne zwierzątka. Chyba się przyłączę :)
@MaHi i właśnie coś w tym jest ;)
@KonradFriedman
Quote:
To jest wspaniały przykład dlaczego te programy elekcyjne są niedorzeczne. Jeżeli wygracie, P2G da system gospodarczy.
PIIG zawsze system pisał dla idei, a nie dla wygranych. WKM nie wniesie nic więcej niż tylko papierologia i będzie wydawał prawo, a nam nie potrzeba prawnika tylko lidera, który pociągnie za sobą tłumy. WKM niestety wyznaje tylko jedną prawdę - własną.
Ta deklaracja JKW PIIG daje nadzieję. Być może tym razem się uda. Będę trzymał kciuki, bo poprzednio wyglądało to obiecująco :)
Quote:
Nasz ustrój wymaga naprawy. Fundamentalnej naprawy. I tego oczekuję od nowego Księcia, którego wybierzemy w najbliższy weekend. Mi się to nie udało, mierzyłem się z opozycją, której w KS nie miał i nigdy mieć nie będzie nikt. Dlatego chcę by to zrobił ktoś, kto podejmuje się tej roli bez obciążenia jakie miałem ja.

Wybór Księcia to ciężki orzech do zgryzienia, bo niektórzy są "upierdliwi" w codziennym życiu i uznają tylko własne racje zamiast próbować się dogadać. W tym procesie nie chodzi o to by Książe zawsze występował z pozycji siły oraz domniemanej wyższości swoich racji, bo mieszkańcom trzeba dać dobry własny przykład, a czasem nawet i pochwalić zamisat się czepiać szczegółów, bo wtedy krążą pozytywne emocje i są chęci do pracy i co najważniejsze do współpracy.
Bardzo ciekawy opis :)
W Ciuad de Bravo "antybiotuków" jest od zatrzęsienia, a poza tym nieznaczne ilości poprawiaja samopoczucie i leczą stres wyborczy ;)
Zawsze wiedziałem, że w takich rękach reprezentacja Baridasu to potęga :)
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :)
Przepraszam, że byłem nieobecny. Dziękuję Wam wszystkim za pamięć, bo to jeden z bardziej przyjemnych akcentów naszego współistnienia na tej sarmackiej ziemi :)
Boromeusz Irmin to znana mi postać, a jako męczennik według mnie zasługuje na przyjęcie do grona Miłych Powadze.
Quote:
@JulianF zadziwiające, że można w Waszej wypowiedzi podstawić braci at Aterów i wyjdzie to samo. Może jednak przestaniecie atakować ad personam, hmm?
@KonradFriedman Waszej Królewskiej Mości udziela się styl poprzedniego Króla. Proszę nie powielać głupich wzorców ad personam do całego rodu albo się nie dziwić. Powód zapożyczenia nie swoich, drętwych i odgrzewanych tekstów jest zadziwiający. Lepiej dalej sami piszcie prawo i dalej kombinujcie we własnej rodzinie przelewanie pustego w próżne, a niedługo nikt inny nie będzie chciał się wypowiadać w tym zafajdanym totalitaryzmie.
Quote:
@KonradFriedman, wystarczy być Robertem. :-)
Quote:
@Arsacjusz racja, to wystarczy żeby być zdziwionym, że ludzie nie rozumieją dlaczego jedni mają jakieś propozycje na swój status i są przez to pasożytami,
Kółko nieomylnych i zadufanych w sobie. Róbcie tak dalej, a za kilka miesięcy może być ciężko z kimś pogadać.
Quote:
Mnie interpretacja JKW Regenta wobec referendum w sprawie umowy z Bialenią, wysnuta przez analogię do ustawy o Sejmie Wielkim nie przekonuje.
Mnie już niestety żadne słowo JKW Regenta od dawna nie przekonuje, bo wszyscy nieomylni, którzy byli przekonani iż mają monopol na nieomylność dobrze na tym nie wyszli.
W „Komunikat Regenta #1” (Dwór Książęcy), 05.10.2018 r. o 15:53:13 (❤ 0)
Quote:
Co się tyczy zaś elekcji książęcej, pragnę poinformować, że zarządzę ją w miarę możliwości i rozsądku najpóźniej, jak jest to możliwe. Ostatnie wybory na tron odbyły się w pewnych momentach w atmosferze kontrowersji. Głównie z uwagi na zbyt szybki tryb ich przeprowadzenia. O tej abdykacji dowiedzieliśmy się niespodziewanie i nie była ona przewidywana. Dlatego też niekoniecznie jesteśmy na nią gotowi z dnia na dzień.

Obwieszczam więc, że moją wolą jest zostawienie nam wszystkim czasu do namysłu i głębokiego zastanowienia. Nad tym, kto gotowy jest stanąć do elekcji i z jakim pomysłem na Sarmację. W obecnej chwili, potrzeba nam kandydata który wie co chce zrobić, a jak ognia należy się wystrzegać kandydatur przypadkowych, bądź niedopuszczenia kandydatur przemyślanych, z uwagi na błędy proceduralne.

Wszystko jest określone w prawie i dlatego mam nadzieję, że JKW Regent wywiąże się ze swoich obowiązków tak sprawnie jak sprawnie tą władzę przejął.

O ile pamiętam to zgodnie z ordynacją wyborczą najpóźniej od 18-tego powinny rozpocząć się wybory.
Życzę powodzenia i utrzymania wyłącznie dobrych wspomnień, bo los pisze nam wszystkim różne scenariusze.

Mam nadzieję, że w końcu Sarmata dla Sarmaty, a Baridajczyk dla Baridajczyka będzie przede wszystkim człowiekiem, bo inaczej to naprawdę niewiele nam zostało czasu.
Wszelki duch :)
W „Konkurs na MEM o KSZ” (Książęce Siły Zbrojne), 15.09.2018 r. o 10:22:17 (❤ 0)
Ryzykanci :)
RJC9rSds.png
Gratuluję :)
Proszę kontynuować ;)

0 1 2 3 4 5 ... 32