5964. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
255. dzień panowania Roberta Fryderyka
Laurencjusz Ma Hi at Atera i radosna twórczość w komentarzach
W „Konkurs na MEM o KSZ” (Książęce Siły Zbrojne), 12.09.2018 r. o 20:43:26 (❤ 0)
Gumowe ucho :)
hxhj085X.png
W „Konkurs na MEM o KSZ” (Książęce Siły Zbrojne), 10.09.2018 r. o 23:47:35 (❤ 3)
Na rozgrzewkę ;)
VCoW93O4.png
W „Kto ma władzę ten rzadzi” (Herold), 02.09.2018 r. o 18:50:06 (❤ 2)
@RCA WKM ja chory na władzę, a to dobre :) Prawie całą władzę oddałem nowemu Królowi dobrowolnie jeszcze przed jego wyborem na Króla, a zostały tylko resztki o których WKM wspomina. By nie ciągnąć dyskusji nie będę wspominał o tym kto tak naprawdę jest chory na władzę.
W „Kto ma władzę ten rzadzi” (Herold), 02.09.2018 r. o 18:40:32 (❤ 0)
Kurtyna opadła. Realny wpływ Premiera na cokolwiek nie ma umocowania prawnego, więc nie istnieje. Stanowiska nie żałuję, bo nie ma czego.

Wszystko w Sarmacji ma swe przełożenie na realną politykę. Kandydaci obiecują, a jak zostają wybrani to już myślą, że obietnice przedwyborcze ich nie obowiązują. To samo było z wyborami na Księcia, w których kandydował zarówno obecny Król jak i obecny Książe.
Liczę, że ciąg dalszy niedługo nastąpi. Powodzenia :)
Powodzenia w walce z realiozą i liczę na następne relacje :)
W „Gravitas Doctrina” (Kościół Diuczej Wiary), 29.08.2018 r. o 23:37:26 (❤ 0)
W końcu przeczytałem. Zaiste to śliczne, przemyślane i z polotem <3
W „Buduję.” (Głos Pusty), 29.08.2018 r. o 21:27:55 (❤ 0)
@anglov Jakoś nie było okazji, a ten szyderczy happening uważam za mało śmieszny i przeczuwam, że zamiast dialogu będzie niepotrzebna spina.
W „Buduję.” (Głos Pusty), 29.08.2018 r. o 21:22:10 (❤ 1)
@anglov Mam trochę trotylu do opylenia ;)
@AFvTD Zapisz się do "Herolda", a koszty Baridas pokryje. Skoro piszesz pod zamówienie Króla to inaczej być nie może. Obiecuję w imieniu Rządu Baridasu, bo teraz to już tylko obiecywać mogę.
Quote:
Okazało się, że teraz nie mam uprawnień do publikacji w
Heroldzie... Szkoda, w przyszłości przeniosę - może się uda :)
Trza pisać osobiście do Króla Baridasu, bo zaiste sam nie wiem jako to może być, że Piaarz swą podległość ma u mego boku, a Premier, któremu "Herold" podlega nie ma tam żadnej władzy. Po prostu przykra sprawa.
W „Geneza przewrotu baridajskiego” (Herold), 25.08.2018 r. o 23:27:36 (❤ 0)
Sławetna Autorko!
Jak widzę bardzo sobie Sławetna uprościła problem gdy napisała, że w lutym zatarg z byłym Królem był wynikiem powroty Arsacjusza.

Informuję, że głównym powodem starć z JKM Robertem Ftyderykiem była przedwyborcza federalizacja i większe niż zwyczajowe wtrącanie się Księcia w kompetencje Namiestnika Baridasu, którym byłem.

Jedno co muszę przyznać to fakt, że si Sławetna napracowała, ale myślę, że spłycanie problemu jedynie do osoby Arsacjusza to tylko skierowanie opinii publicznej w pole przez osobę, która zawsze była książęcym zausznikiem i na każdym kroku mu przyklaskiwała i przyklaskuje.

Z pokrętną logiką JKM Roberta Fryderyka nie będę polemizował, ale uważam, że takie stawianie sprawy nie wróży ocieplenia stosunków z Grodziskiem.
@anglov Kompromis jest tu gdzie znalazł go Markiz, a JO gp nadal nie widzi tj. został osiągnięty w drodze długiej dyskusji pomiędzy mną, a obecnym Królem Baridasu i dotyczy przekazania władzy.
Quote:
@JulianF Chyba nie tak trudno zrozumieć, że kompromis został on osiągnięty na linii wicekról vs. król tj. obecnie król vs.premier, a także czego nie można pominąć na linii JKM Robert Frydetyk vs. zdecydowana większość społeczeństwa baridajskiego, co po pół roku od czasu rozpoczęcia sporu zaowocowało zwróceniem tronu. To wicekról wraz ze zmianą urzędu na premiera pogodził się z faktem utraty ważnych uprawnień np. namiestnikowskich. Cieszy mnie, że ten kompromis został wypracowany.
JO Diuku!

Gdzie JO widział Marszałka?
Quote:
Ogólnie to mam wrażenie że po prostu jako Marszałek chcieliście zabrzmieć mądrze ale trochę nie wyszło :D

To po pierwsze, a poza tym proszę doczytać rozwinięcie, bo ja nie napisałem, że wszystkie problemy udało się rozwiązać, więc nie będę komentował tego raz jeszcze.
Quote:
Kompromis to jedna z najgorszych opcji rozwiązania, buduje struktury chaotyczne i łamliwe. Także chwalenie się tym „kompromisem” to chyba dość słabo.
Według mnie brak kompromisu może spowodować fakt, że kiedyś w kraju może rządzić wódz Indian, ale bez Indian. Zawsze lepiej się dogadać niż przeszkadzać sobie wzajemnie licząc na to, że jest się nieomylnym.

PS: tylko absolutny kompromis jest utopią, bo wszystkich nie da się zadowolić i trzeba się cieszyć gdy przynajmniej większość jest zadowolona ;)
Alaliż niezłe musiało być to czknięcie niepowagi :)
W „Co słychać w Baridasie II” (Herold), 19.08.2018 r. o 16:43:40 (❤ 0)
Wygląda na to, że pełna lista nadal nie kompletna, więc nadal można wygrać :)
Ciekawa dłubanikna, a błędy są domeną tych co pracują. Nie da się ich ustrzec :)
Piękna monarchofaszystowska okolica :)
Tak trzymaj. Powodzenia :)
Proponuję oplem w kosmos i tak trzymać ;)
Bardzo ciekawe i pracochłonne zestawienie. Gratuluję :)
W „Rezygnacja z urzędu Kanclerza” (Głos Pusty), 21.07.2018 r. o 21:56:26 (❤ 0)
@KonradFriedman Powodzenia :)
Trzymam kciuki za chętnych :)
W „Kącik poetycki 4” (Park Stołeczny), 20.07.2018 r. o 12:57:35 (❤ 0)
Pewnie, że pisać :)
Powodzenia :)
W „Robertowi Fryderykowi” (Park Stołeczny), 19.07.2018 r. o 12:58:10 (❤ 0)
Wszystkiego najlepszego i odrobiny cierpliwości :)
W „Kącik poetycki” (Park Stołeczny), 18.07.2018 r. o 19:30:14 (❤ 0)
Też mi się tak wydaje, a poza tym proszę pisać dalej :D

0 1 2 3 4 5 ... 56